İtalya Gezilecek Yerler Rehberi - Ne Yenir? Ne Alınır? Nerelere Gidilir? Nereleri Gezilir? Nerede Kalınır?
İtalya Gezilecek Yerler Rehberi - Ne Yenir? Ne Alınır? Nerelere Gidilir? Nereleri Gezilir? Nerede Kalınır?

 

Yurtdışı tercihinizi İtalya'dan yana mı kullanmak istiyorsunuz? Çok doğru bir karar verdiğinizi söyleyebilirim. Özellikle de ilk kez yurtdışına çıkacak olanlar için tavsiyem öncelikle İtalya'dır.

Yardımsever ve sıcakkanlı akdeniz insanları, Avrupa'nın en karizmatik şehirleri, Rönesans'ın doğum yeri İtalya'da. İtalya ülkemize göre oldukça pahalı bir ülke. Tekstilin anavatanı olmasına rağmen Gucci, D&G gibi kendi markalarını bile oldukça fahiş fiyatlara satıyorlar. Emin olun ki ülkemizde bu markalar İtalya'dan daha cuzi fiyatlara satılıyor. Eğer ki sezon indirimlerine denk gelirseniz işte ozaman işler değişiyor. Eğer sınırlı bir bütçeniz varsa, indirim sezonu dışında bu tip üst düzey markalardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Yine aynı şekilde bütçe sıkıntınız var ise öğlen yemeklerini ayak üstü tabir edilen butik pizzacılarda yerseniz en azından tatil boyunca bir öğün kar etmiş olacaksınız ve tatiliniz sonunda baktığınızda azımsanamayacak bir kar elde ettiğinizi göreceksiniz keza İtalya'da yiyecek- içecek son derece pahalı... Ayrıca özellikle cüzdan ve pasaportlarınızı hırsızlığa karşı çok iyi muhafaza etmenizi öneririm. Hırsızlık çok ileri seviyelerde İtalya'nın tüm şehirlerinde mevcut, eğer imkanınız varsa cüzdan ve pasaportlarınızı t-shirt yada ceketinizin içine boynunuzdan bağlı cüzdanlar vasıtasıyla saklayabilirsiniz.

 

İtalya rehberimizde, tüm şehirlerin gezilecek görülecek yerleri, ipuçları, yiyecek - içecekleri, alışveriş ve ulaşım tavsiyeleri yer alıyor. İşte detaylı bir inceleme ve "Klasik İtalya" turu.

 

 

romabas

 Roma

 

Vatikan

vatikanbas

 

venedikbas

 


Venedik


Floransa

floransabas

pisabas

 


Pisa

 

San Gimignano

sanbas

 

sienabas

 

 

Siena

 

Napoli

napolibas

 

pompeibas

 

 

 

Milano

 

 

 

 

Pompei

 

 

 

milanobas

 

Yorumlar   

 
0 #1 Dilek 05-02-2016 18:49
Harika doyurucu bir anlatım olmuş yazın gidiyorum turla şimdiden bir yol haritası oluştu kafamda teşekkürler
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile